A népi gyakorlatban megfigyelt szívtámogató hatásokat humán klinikai kísérletek bizonyítják. Az alkotórészek keringésjavító hatását állatkísérletekben igazolták. A növények egymás hatását felerősítik.
HOVÁ SOROLJUK?
Élvezeti teaként is fogyasztható gyógyhatással rendelkező teakeverék
MIT TUDHATUNK A NÖVÉNYEKRŐL?
A galagonyát (a virágos ágvéget és a termést egyaránt) és a szúrós gyöngyajak virágos hajtását a népgyógyászat nagyon régóta alkalmazza a szív tevékenységének támogatására. Utóbbinak népies magyar nevei -"szíverősítő, szívfájdalomvirág"-valamint latin nevében a "cardiaca" jelző is utal a pozitív hatásra. Mindkét növény megtalálható Magyarországon. A golgotavirág trópusi származású, sokoldalúan felhasználható gyógynövény. Mindhárom alkotórész hivatalos az Európai Gyógyszerkönyvben. A galagonya szívgyógyszerek alapanyaga (Crataegutt csepp, Crategil oldat stb.).
MILYEN ELŐNYÖS HATÁSSAL JÁR FOGYASZTÁSA SZERVEZETÜNKRE?
A népi gyakorlatban megfigyelt szívprotektív hatásokat humán klinikai kísérletek bizonyítják. A galagonya elsődleges hatása a szív tevékenységének javítása elégtelenség esetén, de ezen kívül számos előnyös, kívánatos mellékhatása is van. Keringésjavító hatását állatkísérletekben igazolták. Szintén ilyen módon bizonyított, hogy megakadályozza a koleszterin felhalmozódását a májban. A szúrós gyöngyajak számos készítményben társul a galagonyával, annak hatását támogatja. A golgotavirág elsősorban nyugtató hatásáról ismert. E tulajdonsága miatt javasolják szívműködést támogató teakeverékek komponenseként.
HOGYAN ALKALMAZZUK?
A csomagoláson feltűntetett teakészítési mód ajánlható. Tekintettel arra, hogy a szívbetegségek sokfélék és különböző stádiumúak lehetnek, alkalmazás előtt szükséges a kezelőorvossal konzultálni. Digoxin tartalmú szívgyógyszerek szedésével egy időben a tea fogyasztása nem ajánlott! *
Összetevők:
galagonya termés, galagonya virágos ágvég, golgotavirág, szúrós gyöngyajak
Tömeg: 50 g/ tasak
AZ ÖSSZETEVŐK HATÁSAI:
*FELHASZNÁLT IRODALOM: Csupor, D.-Szendrei, K. (2009): A fitoterápia lehetőségei sZÍvműködési zavarokban. Komplementer Medicina, 2009/1. 6-14 p. Yamell, E. et al (2003): Botanicals for regulating heart rhythms. Altemative & Complementary Therapies, june 2003 Ritter, M. et al (2010): Cardiac and electrophysicological effects ofprimary.... Planta Medica, 2010, 76, 572-582 p. Community Herbal Monograph on Leonurus cardiaca L. herba. EMEA/HMPC/127428/2010, 6 may 2010
Forrás: gyártó / forgalmazó - 2023.